Top
Utoplimo domove SOS porodica da djeca sigurna odrastaju - OLX blog
fade
10676
wp-singular,post-template-default,single,single-post,postid-10676,single-format-standard,wp-theme-flow,eltd-core-1.2.1,flow-ver-1.7,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-grid-1300,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-vertical,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

Utoplimo domove SOS porodica da djeca sigurna odrastaju

 

U SOS Dječijim selima u Bosni i Hercegovini danas živi više od stotinu djece i mladih koji su ostali bez roditeljskog staranja. To su djeca koja u SOS porodicama pronalaze dom, brigu i osjećaj da pripadaju. Dom za njih nije samo fizički prostor – to je sigurnost, stabilnost i toplina koja omogućava da djetinjstvo bude ispunjeno učenjem, igrom i rastom, a ne strahom i neizvjesnošću.

 

Ipak, za siguran dom potrebno je obezbijediti osnovne uslove a topao prostor jedan je od ključnih. Troškovi grijanja porodičnih kuća u kojima djeca žive predstavljaju značajan godišnji izazov, posebno u zimskim mjesecima kada toplina nije samo pitanje udobnosti, nego i zdravlja, emocionalne sigurnosti i psihološke stabilnosti.

 

Kampanja “Utoplimo domove SOS porodica” ima za cilj da obezbijedi sredstva u iznosu od 82.400 KM potrebna za grijanje SOS kuća tokom ove sezone. Podrška poslovne zajednice, kao i svih građana koji prepoznaju važnost zajedništva i društvene solidarnosti, od ključne je važnosti. Svaka donacija, bez obzira na iznos, direktno pomaže da djeca odrastaju u toplom okruženju koje im pruža šansu za sretan razvoj i bolju budućnost.

 

Ovo je poziv onima koji vjeruju da toplina nije luksuz, već osnovno pravo svakog djeteta. Podržati kampanju znači biti dio priče u kojoj toplina doma postaje toplina srca – i znak da nijedno dijete ne treba odrastati samo.

Donirati možete putem linka: https://sos-ds.ba/utoplimo-domove-za-svako-dijete/ 

Belma
Nema komentara

Objavite komentar